Radny Kucharczyk ze Starogardu Gdańskiego w grze. Przegrana prezydenta

Sąd oddalił w całości skargę gminy miejskiej Starogard Gdański złożoną w imieniu Rady Miasta Starogard na decyzję Wojewody. Wspomniana decyzja uchylała uchwałę Rady Miasta o wygaśnięciu mandatu radnemu z klubu radnych PiS Sebastianowi Kucharczykowi. 

Oznacza to, że mandant radnego ciągle jest w mocy. Gminie pozostają prawne środki nadzwyczajne tj. kasacja do NSA, czy też ewentualnie nowa skarga z nowymi argumentami.

Sprawiedliwości stało się zadość. Sąd potwierdził, że zostałem niesłusznie oskarżony o złamanie ustawy samorządowej. Od początku twierdziłem, że oskarżenia są bezpodstawne i mają charakter zemsty politycznej za krytykowanie działań prezydenta i jego współpracowników. Pan prezydent Stankowiak szkalował dobre imię naszego stowarzyszenia i jego członków – powiedział radny Sebastian Kucharczyk, dla portalu Kociewski.pl.

Teraz radny będzie mógł spokojnie zająć się sprawami mieszkańców, a nie spędzać czas na przepychankach.

Przypomnijmy, że na kwietniowej sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę stwierdzającą wygaśnięcie mandatu radnego Sebastiana Kucharczyka. Za głosowało 12 radnych, 6 było przeciw, 1 radny się wstrzymał, a dwóch nie oddało głosu. Uchwała trafiła do Wojewody Pomorskiego i Komisarza Wyborczego w Gdańsku, który ją unieważnił.

Prezydent Starogardu Gdańskiego, Janusz Stankowiak (mat. prasowe)
Prezydent Starogardu Gdańskiego, Janusz Stankowiak (mat. prasowe)

Tczew wystawił toaletę za 230 tys. zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: