Radny Kucharczyk ze Starogardu Gdańskiego w grze. Przegrana prezydenta

Sąd oddalił w całości skargę gminy miejskiej Starogard Gdański złożoną w imieniu Rady Miasta Starogard na decyzję Wojewody. Wspomniana decyzja uchylała uchwałę Rady Miasta o wygaśnięciu mandatu radnemu z klubu radnych PiS Sebastianowi Kucharczykowi. 

Oznacza to, że mandant radnego ciągle jest w mocy. Gminie pozostają prawne środki nadzwyczajne tj. kasacja do NSA, czy też ewentualnie nowa skarga z nowymi argumentami.

Sprawiedliwości stało się zadość. Sąd potwierdził, że zostałem niesłusznie oskarżony o złamanie ustawy samorządowej. Od początku twierdziłem, że oskarżenia są bezpodstawne i mają charakter zemsty politycznej za krytykowanie działań prezydenta i jego współpracowników. Pan prezydent Stankowiak szkalował dobre imię naszego stowarzyszenia i jego członków – powiedział radny Sebastian Kucharczyk, dla portalu Kociewski.pl.

Teraz radny będzie mógł spokojnie zająć się sprawami mieszkańców, a nie spędzać czas na przepychankach.

Przypomnijmy, że na kwietniowej sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę stwierdzającą wygaśnięcie mandatu radnego Sebastiana Kucharczyka. Za głosowało 12 radnych, 6 było przeciw, 1 radny się wstrzymał, a dwóch nie oddało głosu. Uchwała trafiła do Wojewody Pomorskiego i Komisarza Wyborczego w Gdańsku, który ją unieważnił.

Prezydent Starogardu Gdańskiego, Janusz Stankowiak (mat. prasowe)
Prezydent Starogardu Gdańskiego, Janusz Stankowiak (mat. prasowe)

Tczew wystawił toaletę za 230 tys. zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: