Budżet Obywatelski 2021 w Gdańsku – oddano już ponad 12,5 tys. głosów

Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku 2021 trwa do 30 listopada. W ciągu pięciu dni zagłosowało już nieco ponad 12,5 tys. mieszkańców.

Aby oddać głos wystarczy wejść na stronę www.gdansk.pl by w prosty sposób przejść do systemu do głosowania. Rejestracja i głosowanie trwa tylko kilka minut. W tym roku z uwagi na pandemię mieszkańcy mogą głosować jedynie samodzielnie przez internet, nie ma na terenie miasta punktów konsultacyjnych. Nie ma jednak przeszkód, by rodzina czy znajomi pomogli w procesie głosowania osobom nie mającym komputera czy internetu. Wystarczy wsparcie osoby, która aktywuje konto poprzez swój numer telefonu lub adres email. Jeden numer telefonu można wykorzystać 3 razy, a adres email 5 razy.

2 dodatkowe punkty na projekty Zielonego Budżetu Obywatelskiego

W głosowaniu jest 79 projektów z puli Zielonego Budżet Obywatelski, a środki tego budżetu to 2 880 000 zł  (wydzielone z całej puli Budżetu Obywatelskiego 18 428 001 zł). Tym samym każdy głosujący ma do dyspozycji 2 dodatkowe punkty na te projekty (1 punkt na projekt zielony dzielnicowy i 1 na zielony ogólnomiejski). Zielone projekty dotyczą pięciu obszarów tematycznych: nasadzenia roślinności na terenach zieleni miejskiej, przestrzenie rekreacyjne, parki kieszonkowe, ogrody deszczowe oraz renowacja istniejących terenów zieleni. Wiele z nich ma szansę pojawić się w przyszłym roku w dzielnicach.

Wulgarny wpis urzędnika z Gdańska. „To było jego konstytucyjne prawo”

Budżet Obywatelski 2021

Warto przypomnieć, że od ubiegłego roku głosować mogą mieszkańcy w każdym wielu, a więc dzieci, młodzież i dorośli. Głosowanie przez dzieci wymaga jedynie zgody rodzica czy opiekuna prawnego w systemie do głosowania. Osoby niezameldowane w Gdańsku lub niewpisane do rejestru wyborców mogą głosować poprzez Kartę Mieszkańca.

Głosowanie trwa do 30 listopada, do końca dnia. Więcej informacji o tegorocznej edycji i projektach zgłoszonych do głosowania można uzyskać na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: