Projekt placu nadwodnego w Nowym Porcie w Gdańsku droższy, niż zakładano

Plac nadwodny w Nowym Porcie musi poczekać. Oferty w przetargu na projekt okazały się bardzo drogie względem wydatków zaplanowanych przez DRMG.

18 listopada poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla placu nadwodnego. To potoczna nazwa terenu nad Martwą Wisłą zlokalizowanego u zbiegu ul. Wyzwolenia oraz Władysława IV, niemal naprzeciwko Twierdzy Wisłoujści. Zgłosiły się dwa biura projektowe. Ich oferty są obecnie analizowane.

  • Diogenes Studio Sp. z o.o – 366 540,00 zł
  • PALMETT Sp. z o.o. Sp.k. – 687 215,76 zł

Na ten cel zarezerwowano 221 tys. zł.

Więcej inwestycji w pasie nadmorskim w Gdańsku

Nowa przestrzeń dla mieszkańców – projekt placu nadwodnego

Zagospodarowanie placu umożliwić ma organizowanie m.in. imprez plenerowych. Projekt uwzględni urządzenie zieleni, montaż ławek, stojaków rowerowych i innych elementów tzw. małej architektury. Ponadto na miejscu pojawi się oświetlenie uliczne, monitoring i iluminacja. W dokumentacji uwzględniona będzie także przebudowa układu drogowego przylegające

Materiałem wyjściowym będzie zwycięska koncepcja, jaka powstała w konkursie ogłoszonym przez Biuro Rozwoju Gdańska. Projekt będzie musiał być uzgodniony ze wszystkimi gestorami sieci oraz z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku. Prace nad opracowaniem potrwają 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zadanie to jest elementem realizowanego obecnie projektu Rewitalizacja obszaru Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście w Gdańsku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (RPO WP 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Lokalizacja placu nadwodnego (mat. DRMG)
Lokalizacja placu nadwodnego (mat. DRMG)

Będzie budowa drugiej nitki ul. Słowackiego przy lotnisku w Gdańsku

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: