19-latek z Gdańska odpowie za kradzież samochodu

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Sprawca to pracownik warsztatu, z którego został ukradziony samochód. Odzyskany renault trafił już do właściciela. Mężczyzna dodatkowo odpowie z dwie inne kradzieże z włamaniem.

Na początku minionego tygodnia policjanci z komisariatu przy ul. Białej 1a w Gdańsku odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu. Do zdarzenia doszło w jednym z warsztatów we Wrzeszczu. Dodatkowo sprawca okradł sejf, który znajdował się w biurze warsztatu oraz automat z gorącymi napojami. Na miejsce pojechali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej oraz policyjny technik. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Już następnego dnia policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odnaleźli ukradzionego clio na gdańskich Aniołkach. Samochód został zabezpieczony. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Po zakończeniu czynności trafił do właściciela.

Nad sprawą kradzieży samochodu oraz włamań pracowali kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu. Funkcjonariusze zdobyli oraz przeanalizowali wiele informacji związanych z tymi zdarzeniami. Już pierwsze wykonane czynności pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy. Szybko okazało się, że za trzema włamaniami stoi najprawdopodobniej jeden z pracowników warsztatu. Kryminalni zaczęli szukać 19-latka.

Mężczyzna bez stałego zameldowania

Mężczyzna nie miał stałego miejsce zamieszkania, jednak kryminalni wiedzieli, że jego odnalezienie i zatrzymanie jest kwestią czasu. Funkcjonariusze dzięki współpracy z kryminalnymi z Przymorza oraz bardzo dobremu rozpoznaniu policjanci zdobyli informację o adresie, pod którym miał się ukrywać sprawca. Kryminalni z Przymorza sprawdzili adres na Zaspie i na miejscu zatrzymani 19-latka podejrzewanego kradzież samochodu oraz włamania do sejfu i automatu z napojami.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał także trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec sprawcy prokurator zastosował policyjny dozór. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: