Funkcjonariusze udaremnili kradzież psa pasterskiego

Policjanci z Gdyni zatrzymali mężczyznę, który ukradł psa. Berneński pies pasterski wrócił do właściciela. Mundurowi przewieźli sprawcę kradzieży do policyjnej celi.

W piątek około 15.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że ktoś ukradł sprzed sklepu psa. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano policjantów. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że właściciel wyszedł z berneńskim psem pasterskim na spacer i przywiązał go do słupka, aby wejść do sklepu i zrobić zakupy. Przed sklepem zaczepił go mężczyzna, który chciał pieniądze, jednak właściciel psa odmówił. Po wyjściu ze sklepu psa już nie było. Mundurowi ustalili świadka zdarzenia, oraz sporządzili rysopis ukradzionego zwierzęcia, a następnie pojechali w okolicę dworca, gdzie wcześniej widzieli osobę z psem o poszukiwanej rasie.

Policjanci na wysokości dworca SKM zauważyli mężczyznę, który prowadził na smyczy berneńskiego psa pasterskiego. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy próbował przejść na drugą stronę ulicy i schować się za samochody. Mundurowi sprawdzili jego tożsamość i okazało się, że jest sprawcą kradzieży psa. Policjanci przewieźli go do policyjnej celi oraz zbadali na zawartość alkoholu w organizmie, miał 2,5 promila.

Za popełnione przestępstwo 38-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: