Małe zainteresowanie zmianą al. Jana Pawła II w Gdańsku na al. Strajku Kobiet

– Zebraliśmy 340 podpisów – dziękuję wam, jesteście najwspanialsi – poinformował działacz Lewicy. Michał Piękoś złożył właśnie petycje ws. zmiany nazwy al. Jana Pawła II, na aleję Strajku Kobiet.

Dokument trafił do przewodniczącej Rady Miasta Gdańska, Agnieszka Owczarczak z Koalicji Obywatelskiej oraz do przewodniczącej Klubu Radnych Wszystko dla Gdańska Beata Dunajewska.

Nie możemy dłużej zamykać sobie klapek na oczy, zamiatać prawdę pod dywan i udawać, że nic się nie stało, bo papież był Polakiem. Gdańszczanie i Gdańszczanki zasługują na prawdę – przekonuje Piękoś.

Dla porównania najbardziej efektywna zbiórka podpisów wśród mieszkańców do Rady Miasta Gdańska miała miejsce w Nowym Porcie. Zebrano ich wtedy ponad 2 tys. Natomiast w sprawie zaniechania budowy parkingu na Podwalu Staromiejskim zebrano 600 podpisów.

Aleja Jana Pawła II do 1990 roku była aleją XXX-lecia PRL. W większości biegnie na byłym pasie startowym nieistniejącego już lotniska Gdańsk-Wrzeszcz. Aleja jest jedną z najważniejszych ulic Zaspy, prowadzi praktycznie przez całą długość dzielnicy. W 1987 w przylegającym do tej ulicy parku Jan Paweł II odprawił mszę. Obecnie park nosi tę samą nazwę co aleja.

Piękoś idzie za ciosem

Młody polityk chce też przeniesienia tronu papieskiego z Urzędu Miasta w Sopocie do kościoła.

Wygląda na to, że jest szansa wypracowania rozwiązania i znalezienia odpowiedniego miejsca dla tronu poza urzędem miasta – uważa Piękoś.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: