Noga z gazu. Pomorscy policjanci będą suszyć

Na polskich drogach w roku 2019 z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 6298 wypadków w których zginęło 770 osób, co stanowi 34,6% wszystkich wypadków śmiertelnych. Nadmierna prędkość nieustannie jest główną przyczyną tragedii na drogach.

W najbliższy czwartek, 26 listopada na drogach naszego województwa pojawi się większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego wyposażonych w mierniki prędkości. Celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED. Przypominamy, że mogą oni przekraczać granice powiatów i często są dyslokowani do innych miast.

Mundurowi zastosują także taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Poza tym pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejetrator będą poruszały się w rejonie patrolu stacjonarnego w sposób wahadłowy.

30-letnia kobieta zmarła w salonie piękności w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: