Internauci: TVP3 zniknęła z kablówki w Wejherowie. Ujawniano kulisy lokalnej afery

– Nie mogliśmy zobaczyć programu w Twojej Sprawie 23 listopada, gdzie poruszana była sprawa prezydenta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta – pisze do nas jeden z internautów, mieszkaniec Wejherowa. Program na kanale nadawanym przez gdański ośrodek telewizji publicznej był, według świadków, niedostępny w lokalnej kablówce. W sieci wrze.

Tli się afera wokół działki przy ul. Srebrnej w Wejherowie. 23 listopada w TVP3 nadano reportaż pt. w Twojej Sprawie. Co ciekawe, do kanału telewizji publicznej nie mieli mieć dostępu abonenci lokalnej kablówki z Wejherowa. Czy ktoś próbował wpłynąć na wolność słowa w tym mieście?

Program opisywał dokładnie kulisy wspomnianej afery. Wystąpili w niej aktywiści i radni opozycji. Zabrakło jednak stanowiska prezydenta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta.

To działania rodem z Korei Północnej. To są powiązania z Sycylią – kpili sobie internauci.

Mieszkańcy narzekający na brak programu TVP3 (mat. facebook.com)
Mieszkańcy narzekający na brak programu TVP3 (mat. facebook.com)

Jest zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Wejherowa

Afera sięga roku 2013

Sprawę działki w Wejherowie opisaliśmy jako pierwsi. Prokuratura w Wejherowie ma sprawdzić, czy doszło do narażenia budżetu miasta na straty przez prezydenta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta. Zawiadomienie w tej sprawie skierowali mieszkańcy. Jak czytamy w zawiadomieniu do prokuratury w 2013 roku działka przy ul. Srebrny Potok trafiła z zasobu komunalnego do spółki Progres XVII za cenę ok. 8,7 mln zł.

Firma zobowiązała się, że terminie pięciu lat zabuduje nieruchomość galerią handlową. Umowę opatrzono w kary umowne – jeśli we wspomnianym terminie budowa nie rozpocznie się, wtedy za każdy rok spółka będzie musiała zapłacić do miasta 10 proc. kwoty sprzedaży. Ponadto spółka Progres XVII pod groźbą kary umownej 1 mln zł miała zbudować drogę. Żadna z tych inwestycji nie została zrealizowana.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: