Otwarto oferty w przetargu na rozbudowę ul. Kwiatkowskiego w Gdyni

Cztery firmy chcą zrealizować jedną z kluczowych inwestycji na północy Gdyni. Wyłoniony wykonawca, na podstawie dostarczonej dokumentacji projektowej, kompleksowo rozbuduje ten newralgiczny odcinek drogowy.

Inwestycja dla północnych dzielnic Gdyni będzie polegała na rozbudowie ulicy Kwiatkowskiwego w Gdyni, na odcinku od ul. Adm. Unruga do ul. Płk. Dąbka wraz z budową drogi rowerowej w ulicy Kwiatkowskiego. Miasto na realizację tej inwestycji zabezpieczyło środki w wysokości 33 851 037, 94 zł brutto, jej wykonanie nie może być dłuższe niż 78 tygodni od daty podpisania umowy.

W postępowaniu przetargowym złożone zostały oferty:

  • MTM S.A – cena 21 382 460,35 zł brutto;
  • Strabag Sp. z o.o. – cena 22 918 389, 60 zł brutto;
  • Eurovia Polska S.A. – cena 23 733 980, 15 zł brutto;
  • Roverpol sp. z o.o. i Rover Infraestructuras S.A– cena 29 950 500 zł brutto.

Rozbudowa ul. Kwiatkowskiego – na odcinku od ul. płk. Dąbka do ul. Unruga – to inwestycja drogowa, która znacząco wpłynie na komfort i czas dojazdu do domów tysięcy mieszkańców Gdyni i gmin ościennych. W życie wejdzie szereg rozwiązań, które zostały uwzględnione już na etapie projektowym. Inwestycje zrealizujemy kompleksowo, wraz z całościową przebudową infrastruktury drogowej, podziemnej, budową drogi rowerowej i buspas dla transportu zbiorowego – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Złożone oferty są satysfakcjonujące, sprawna analiza ofert i wybór wykonawcy pozwoli zrealizować inwestycję, która sprosta dynamicznemu rozwojowi aglomeracji miejskiej w tym kierunku – podkreśla wiceprezydent.

Ważny krok ku budowie Drogi Czerwonej w Gdyni

Rowerowa inwestycja

W ramach inwestycji nastąpi przebudowa układu drogowego polegającego na poszerzeniu ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego – do skrzyżowania z ulicą płk. Dąbka – do czterech pasów. Amatorzy jednośladów zyskają kolejny fragment drogi rowerowej, realizowanej w ramach międzynarodowej trasy EuroVelo, który zostanie połączona z niedawno oddanym odcinkiem od ul. Andersa do ul.Kwiatkowskiego.

Trasa dla rowerów będzie miała szerokości 2,5 metra i zlokalizowana zostanie po jednej stronie ul. Kwiatkowskiego. Mieszkańcy korzystający z transportu zbiorowego pojadą nowym buspasem, zmodernizowana zostanie także infrastruktura przystankowa, sygnalizacja świetlna oraz chodniki dla pieszych. W ramach prac zaplanowano również przebudowanie skrzyżowania z ulicą Podgórską. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014–2020.

Gdynia inwestuje w zbiorniki przeciwpowodziowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: