Policja będzie sprawdzać m.in. zachowanie pieszych na przejściach

W lipcu 2019 roku na polskich drogach zginęło 36 pieszych. W grudniu aż 127. Do tragicznych zdarzeń dochodzi najczęściej w godzinach popołudniowych. Do 27,8% wypadków dochodzi między godziną 16, a 19. W tych godzinach zginęło 249 osób, co stanowi 31,4% wszystkich ofiar. Ponad połowa z nich to osoby powyżej 60 roku życia.

W najbliższy poniedziałek mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia pieszych oraz wobec pieszych. 60,1% tragicznych zdarzeń było skutkiem nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Teoretycznie właśnie w oznakowanym miejscu w którym przecinają się drogi pieszych i kierujących, niechroniony uczestnik powinien czuć się bezpiecznie, a jednak jest całkowicie inaczej. Aż 3466 razy policjanci byli wzywani do obsługi zdarzenia drogowego w obrębie przejścia.

Przypominamy, że przechodząc przez jezdnię, należy skupić się na bezpiecznym dostaniu się na drugą stronę części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów. Nieustanne rozglądanie się, niekorzystanie z urządzeń elektronicznych, używanie elementów odblaskowych, respektowanie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania, są gwarantem bezpieczeństwa.

Dwie osoby zginęły w wypadku w Wejherowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: