Discovery przywoła wspomnienia katastrofy autokaru z 1994 r.

Świadkowie wrócą wspomnieniami do traumatycznych przeżyć, a eksperci przeanalizują okoliczności i przyczyny wypadku. W ostatnim odcinku serii „Największe Polskie Katastrofy” poznamy przebieg wypadku autobusowego, który miał miejsce w 1994 roku w Kokoszkach w Gdańsku. 

W weekend majowy 1994 roku ze wsi Zawory do Gdańska wyruszył Autobus PKS Autosan. Panował nieprzeciętny ruch – na trasie czekały tłumy, niektórzy domagali się wejścia do autobusu, mimo panującego tam tłoku. Kierowca pod naciskiem pasażerów pozwolił im jechać. Kilkanaście minut później, około pięćset metrów przed przystankiem końcowym, autobus uderzył w przydrożne drzewo. które wbiło się na kilka metrów w głąb pojazdu. Zginęły trzydzieści dwie osoby, a kilkadziesiąt innych zostało ciężko rannych.

W odcinku pasażerowie, którym udało się przeżyć, odtworzą dramatyczny przebieg wydarzeń feralnego dnia. Osoby, które straciły bliskich oraz ratownicy opowiedzą o poszukiwaniu rannych i traumie, a eksperci przeanalizują przyczyny najtragiczniejszego wypadku autobusowego w historii Polski.

Emisja finałowego odcinka w poniedziałek 30 listopada o 17:00 w Discovery.

Wzrosła liczba zgonów na terenie Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: