Byli pijani albo po narkotykach. Policja w Sopocie zatrzymała trzech kierowców

W weekend w Sopocie policjanci zatrzymali na ulicach kurortu trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. U dwóch z nich mundurowi zabezpieczyli także substancje, które przekazali biegłemu do dalszych badań. 

W dobie pandemii sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku każdego dnia prowadzą na ulicach kurortu wzmożone działania poświęcone walce na rzecz Covid-19. Oprócz działań mających na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, mundurowi dbają też o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i sprawdzają, jak mieszkańcy oraz osoby przyjeżdżające do Sopotu stosują się do przepisów drogowych.

Niestety niektórzy za nic mają przepisy obowiązujące na drodze. Tylko w miniony weekend policjanci z Sopotu i Gdańska wyeliminowali z ruchu trzech kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków wsiedli za kierownicę auta. Do wszystkich zdarzeń doszło w godzinach nocnych. W piątek na ulicy Smolnej policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierowcę mercedesa.

Kierowca pod wpływem alkoholu

Okazało się, że mieszkaniec Gdyni jest nietrzeźwy i ma w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie i zatrzymali jego prawo jazdy. Wkrótce usłyszy on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną. Policjanci z Gdańska wyeliminowali z ruchu także 24-latka, który przy sobie miał narkotyki i kierował pod ich wpływem. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania suszu konopi. Ponadto wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany i pobrano krew do badań. Jeżeli wynik badania potwierdzi obecność środków odurzających mieszkaniec powiatu chojnickiego usłyszy kolejny zarzut.

Co było powodem śmierci 30-latki w salonie piękności?

Był też kierujący po narkotykach

Po północy także policjanci prewencji z sopockiej komendy zatrzymali kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem substancji psychotropowej. Widząc nienaturalne zachowanie 54-letniego mężczyzny mundurowi poddali go badaniu na zawartość narkotyków. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

Wstępne badanie śliny wykazało u 54-latka obecność amfetaminy i pobrano od niego krew do badań. Ponadto w trakcie przeszukania auta funkcjonariusze znaleźli zawiniątka z substancją, które zabezpieczono do dalszych badań. Czynności w sprawie cały czas trwają. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania.

Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Nie żyje 34-letni policjant z Człuchowa. Na służbie zakaził się koronawirusem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: