Płażyński składa skargę na Dulkiewicz do RPO. Chodzi o mieszkanie

Poseł Kacper Płażyński zwrócił się do Adama Bodnara. Rzecznik Praw Obywatelskich ma rozstrzygnąć skargę na działania Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Chodzi o brak dostępu przez jednego z mieszkańców Gdańska do mieszkania, które niezgodnie z prawem miało przejąć miasto.

Aleksandra Dulkiewicz wciąż mówi o praworządności, poszanowaniu prawa i szacunku. To piękne hasła na polityczne wiece. W praktyce jednak gdańskie władze nie kierują się zasadą praworządności. Nie szanują prawa i nie mają szacunku dla zwykłych mieszkańców. Tak jest w przypadku Tadeusza Dąbrowskiego i jego wieloletniej batalii o to, żeby miasto wypełniło wobec niego swój podstawowy obowiązek. Zagarnięte bezprawnie w 2001 roku mieszkanie, zwróciło prawowitemu właścicielowi. W tej sprawie zwróciłem się o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Była żona pana Tadeusza Dąbrowskiego oddała w darowiźnie mieszkanie do miasta, choć tego nie mogła zrobić. Dlaczego? Pan Tadeusz był jego współwłaścicielem. W zamian za darowiznę była żona dostała mieszkanie komunalne. Urzędnicy po roku zorientowali się, że popełnili błąd, jednak nikt nie postanowił naprawić

Teraz mężczyzna nie może wrócić od wielu lat do mieszkania. Uniemożliwia to mu administracja prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz – brakuje protokołu.

Chciałbym odzyskać to mieszkanie, by je wyremontować. Przez tyle lat nie pozwolono mi wejść do środka. Chce mieć własną łazienkę, chce się umyć – mówi Tadeusz Dąbrowski.

Zdaniem poszkodowanego miasto zrobiło wielki bałagan w protokołach remontowych, trudno to w tej chwili odkręcić. Stąd też sprawa trafiła do RPO.

Czekamy na stanowisko miasta w tej sprawie. 

580 tys. zł będzie kosztować rok ochrony dla Aleksandry Dulkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: