Wandale uszkodzili Zieloną Bramę w Gdańsku

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy zniszczyli elewację Zielonej Bramy na Śródmieściu. Zatrzymani byli pijani i próbowali uciec. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy jednym z nich czarny marker, którym zostały naniesione napisy i rysunki na ścianie zabytku.

W minioną sobotę tuż przed godz. 3.00 wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej odebrali zgłoszenie, że grupa mężczyzn niszczy elewację Zielonej Bramy na Śródmieściu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Pozostając w kontakcie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, śledzili drogę przemieszczania się sprawców.

Gdy mężczyźni byli w pobliżu miejskiego ratusza, zauważyli policjantów i zaczęli uciekać. Wywiadowcy ruszyli za nimi i bardzo szybko zatrzymali trzech sprawców, którzy nanieśli napisy na elewację zabytkowej bramy.

Zatrzymano trzech mężczyzn

Zatrzymani to 20 i 23-latek z województwa małopolskiego oraz 20-latek z województwa warmińsko-mazurskiego. Mężczyźni mieli od ponad pół do prawie dwóch promili alkoholu w organizmach.

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty niszczenia zabytku i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Za zniszczenie lub uszkodzenie zabytku grozi kara 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: