Okradała pacjentów w gdańskich szpitalach

Policjanci zatrzymali kobietę, która okradła kilku pacjentów jednego z gdańskich szpitali. W mieszkaniu 27-lataki policjanci zabezpieczyli cześć ukradzionych rzeczy. Kobieta usłyszała 12 zarzutów. 

Policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej pracowali nad sprawą kradzieży, które miały miejsce w jednym z gdańskich szpitali. Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusze odebrali kilka miesięcy temu. Łupem sprawcy padały rzeczy osobiste pacjentów, którzy przebywali w szpitalu.

Były to m.in. telefony komórkowe, tablet, karty płatnicze, pieniądze, dokumenty oraz rzeczy osobiste. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji. Funkcjonariusze sprawdzili monitoringi oraz przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informacje dotyczące zdarzeń. Policjanci nawiązali także współpracę z ochroną szpitala.

Wielowątkowa sprawa

Sprawa kradzieży miała kilka wątków, ponieważ sprawca zaczął używać ukradzionych kart płatniczych i kryminalni nawiązali współpracę z bankami. Dzięki kolejnym analizom zabezpieczonych monitoringów także tych z bankomatów oraz współpracy z ochroną szpitala funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży. To 27-letnia mieszkanka Gdyni, zatrudniona w jeden z firm świadczących usługi dla szpitala.

Pod koniec minionego tygodnia kobieta została zatrzymana nad ranem w szpitalu. Policjanci sprawdzili szafkę kobiety i ujawnili w niej przedmioty, które ukradziono pacjentom. W mieszkaniu zatrzymanej kryminalni odzyskali i zabezpieczyli kolejne ukradzione rzeczy.

Nie żyje 34-letni policjant z Człuchowa. Na służbie zakaził się koronawirusem

Grozi jej 10 lat więzienia

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu i usłyszała już zarzuty. Dzięki zdobytym podczas pracy policjantów dowodom kobieta usłyszała łącznie 12 zarzutów. Odpowie teraz za kradzieże m.in. kilku telefonów komórkowych z depozytu pacjentów oraz ich szafek. 27-latka odpowie także za kradzież z włamaniem, ponieważ wypłaciła kilka tys. zł. za pomocą ukradzionej karty bankomatowej.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, ustalają inne osoby pokrzywdzone i niewykluczone, że kobieta usłyszy kolejne zarzuty.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za kradzież mienia grozi 5 lat. Kradzież dokumentu, jego ukrycie lub zniszczenie jest zagrożone karą 2 lata więzienia.

Byli pijani albo po narkotykach. Policja w Sopocie zatrzymała trzech kierowców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: