Dwie oferty na budowę wiaduktu w ciągu ul. Puckiej w Gdyni

Dwóch wykonawców złożyło oferty w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na realizację wiaduktu drogowego na ul. Puckiej, nad torami kolejowymi stacji Gdynia Port. Prace przewidują całkowitą likwidację naziemnych przejazdów kolejowych.

Wyłoniony wykonawca będzie odpowiadał zarówno za prace projektowe, jak i wykonawcze, które zrealizuje na bazie programu funkcjonalno-użytkowego, przygotowanego przez biuro projektów MultiConsult Polska Sp. z.o.o.

W postępowaniu przetargowym wyłoniony zostanie generalny wykonawca inwestycji. Miasto zabezpieczyło na jej realizację środki w wysokości 82 745 364,44 zł brutto. Oferty złożone w postępowaniu przetargowym:

  • Mostostal Kraków S.A. – 98 281 787,50 zł brutto;
  • Strabag Sp. z o.o. – 78 970 302,08 zł brutto.

Termin realizacji prac w obu ofertach to drugi kwartał 2023 roku. Potencjalni wykonawcy udzielili 5 lat gwarancji i rękojmi na to zadanie.

Rozpoczęcie prac projektowych planowane jest na początek przyszłego roku, a robót budowlanych na 2022 rok, inwestycja powinna zakończyć się w drugim kwartale 2023 roku. Nakłady inwestycyjne w tym rejonie są bezprecedensowe, działania na tym obszarze realizowane są w zakresie „Poprawy dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni”, „Budowy terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia” i „Budowy ładowni publicznej przy ul. Puckiej w Gdyni” – podsumowuje wiceprezydent Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: