Trwają ustalenia po śmiertelnym wypadku w gminie Wicko

Śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszłow Charbrowie na terenie gminy Wicko. Wstępne ustalenia wskazują, że nietrzeźwy kierowca mitsubishi zjechał na prostej drodze na przeciwległy pas ruchu i uderzył w 64-latka jadącego motorowerem. Niestety motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

We wtorek po godzinie 16 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Charbrowie (gm. Wicko), gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia motorowerzysty przez osobowe mitsubishi. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mitsubishi 37-latek z powiatu słupskiego jadąc od strony Krakulic w kierunku Charbrowa zjechał na prostej drodze na przeciwległy pas w ruchu i zderzył się z motorowerem. Auto dachowało. Kierujący motorowerem 64-letni mężczyzna z gminy Wicko w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Jak się okazało, poddany badaniu alkotestem kierowca mitsubishi miał, w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Policja pracowała kilka godzin

Policjanci, przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając ślady i dowody, sporządzając oględziny i dokumentację fotograficzną. Do szczegółowych oględzin mundurowi zabezpieczyli również oba pojazdy biorące udział w zdarzeniu.

Ciało zmarłego 64-latka zostało przetransportowane do prosektorium w celu przeprowadzenia badań sekcyjnych. Mundurowi zatrzymali 37-letniego kierowcę mitsubishi. Obecnie na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

8 lat pozbawienia wolności

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawcy, który spowodował wypadek będąc w stanie nietrzeźwości, sąd może orzec karę pozbawienia wolności w wymiarze nawet 12 lat i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Pod żadnym pozorem nie wolno siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu. Jazda pod jego wpływem lub innych środków odurzających, jest obok nadmiernej prędkości jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu może powodować jego podwyższony stan w organizmie przez cały następny dzień.

One thought on “Trwają ustalenia po śmiertelnym wypadku w gminie Wicko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: