Gdańsk wyjawił ile zapłacił za tęczową iluminację Rady Miasta

Jest odpowiedź władz Gdańska na interpelację gdańskiej radnej Prawa i Sprawiedliwości, Joanny Cabaj w sprawie iluminacji Rady Miasta Gdańska w barwach tęczy, czyli LGBT. Miasto nie podaje wprost kosztu brutto (stanowi ona obciążenie budżetu), a przedstawia tylko wartość netto zrealizowanej usługi.

Do iluminacji został wykorzystany jeden z najlepszych dostępnych video projektorów na rynku. Źródło światła w projektorze, zamiast tradycyjnej lampy, zastąpiono laserem fosforowym gwarantującym bardzo nasycone i głębokie kolory.

Władze Gdańska chciały aktywnie uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Jak czytamy w komunikacie rzecznika prasowego prezydenta Gdańska, Daniela Stenzla solidarność, wsparcie słabszych i wykluczonych oraz tolerancja jest na stałe wpisana w DNA naszego Miasta, stąd ta iluminacja.

Koszty zaczęły interesować Joannę Cabaj, gdańską radną Prawa i Sprawiedliwości. Złożyła do władz miasta interpelacje, w której pytała o koszty wydarzenia.

Miasto wyjaśniło, że zapłaciło za oświetlenie budynku użyteczności publicznej w kolorach LGBT  z pieniędzy wszystkich gdańszczan 18 356 zł netto. Realnie zapłaciło więcej, bo kwotę należy powiększyć o podatek VAT. Usługę zrealizował Gdański Archipelag Kultury.

Dulkiewicz w prokuraturze. Chodzi o wyłączanie oświetlenia w Gdańsku

Władze Gdańska murem za LGBT

Władze miasta od początku popierają LGBT. Dowodzi temu nie tylko udział w wydarzeniach jak oświetlenie budynków, ale też i słowa.

– Jestem dumna z mojego miasta, z gdańszczanek i gdańszczan, że dla wielu jesteśmy symbolem i przykładem tolerancji. Historycznie i mentalnie uwarunkowana otwartość na różnice sprawia, że potrafimy czerpać z różnorodności i budować na jej fundamentach. Tolerancja to poszanowanie prawa do życia innych według ich własnych potrzeb, ich patrzenia na świat i sposobu na życie, funkcjonowania w zgodzie z własnymi przekonaniami ale bez szkody dla innych – mówiła jeszcze przed iluminacją Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Płażyński składa skargę na Dulkiewicz do RPO. Chodzi o mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: