Kładli kamienie na tory na linii kolejowej Gdańsk – Warszawa

Grupa nastoletnich chłopców będzie odpowiadała przed sądem rodzinnym i nieletnich za spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Układali oni na torach kolejowych kamienie i inne przedmioty, co mogło doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Wszystko rozegrało się środę przed godziną 19:00. Dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika Służby Ochrony Kolei, że grupa młodych ludzi w Prabutach w pobliżu ul. Rypińskiej na torach kolejowych układa przeszkody. Dzięki reakcji stróżów prawa oraz strażników kolei nie doszło do tragedii.

Zachowanie nieletnich chłopców było skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Układanie czegokolwiek na torach może bowiem stworzyć ogromne niebezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku gdy po przedmiocie przejedzie rozpędzony pociąg.

W trakcie pościgu zatrzymany został jeden z nich, zatrzymanie pozostałych to kwestia czasu. Policjanci sprawę całej piątki przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzję, co dalej z nastolatkami. Kilka minut po tym zdarzeniu, przejeżdżał pociąg towarowy przewożący produkty węglowodorowe oraz benzynę.

Funkcjonariusze kwidzyńskiej komendy prowadzą czynności sprawdzające w kierunku możliwości sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu.

Obwodnica Sztumu. Ważny krok w kierunku budowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: