Na „Darze Młodzieży” w Gdyni rozbłyśnie choinka

Wprawdzie nie będzie zielona, ale z pewnością doda świątecznego klimatu i ucieszy oko każdego, kto ją zobaczy. Na „Darze Młodzieży” po raz kolejny rozbłyśnie jedna z największych i najbardziej nietypowych choinek w Trójmieście. Światełka ozdobią szczyty wszystkich masztów tej szkolnej fregaty. A na jednym z nich pojawi się kontur świątecznego drzewka.

Świetlna choinka na „Darze Młodzieży” będzie robić wrażenie. Do stworzenia ozdoby potrzeba pół kilometra sznura i pół tysiąca lampek. Światełka w najwyższym punkcie osiągną wysokość około 60 metrów od poziomu morza.

Świąteczna iluminacja rozbłyśnie na żaglowcu, który jest zacumowany przy nabrzeżu Pomorskim, w niedzielę, 6 grudnia o godz. 15.00. Uroczystego zapalenia światełek dokonają władze Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: rektor – prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz dyrektor Działu Armatorskiego – prof. Bogumił Łączyński.

Jarmarki Bożonarodzeniowe zamknięte, ale nie w Gdyni

Świetlna choinka ma zapowiadać nie tylko zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ale również przypominać o wyjątkowym jubileuszu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 8 grudnia uczelnia będzie świętować swoje stulecie.

Tradycja zapalania światełek na „Darze Młodzieży” zrodziła się podczas rejsu dookoła świata w 2018 roku. Żaglowiec w grudniu był wówczas u wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Los Angeles.

„Dar Młodzieży” jest trzymasztową fregatą, której najwyższe dwa maszty – grot i fok – mają po 49,5 m wysokości, a nieco mniejszy krojc – 46,5 m wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: