Polecimy z Gdańska do Kijowa linią SkyUp

SkyUp, tani przewoźnik z Ukrainy, zapowiada połączenia 3 razy w tygodniu z lotniska Kijów-Boryspol. Bilety są już w sprzedaży.

Ukraińska linia chce wystartować z regularnymi rejsami do Gdańska 29 marca 2021 roku. Miałaby realizować loty w poniedziałki, środy i soboty. Z Gdańska samoloty mają startować o godzinie 19.40, a z Kijowa o 17.50 czasu lokalnego. Podróż potrwa 1 godzinę i 50 minut.

Uruchomienie nowego połączenia do Kijowa to dowód na to, że ukraińskie kierunki są bardzo pożądane zarówno przez Polaków odwiedzających biznesowo i turystycznie Ukrainę, ale także przez obywateli Ukrainy, których tak wielu pracuje, uczy się i mieszka w Polsce. Zdajemy sobie jednak sprawę, że do wiosny, kiedy linia SkyUp chce wystartować, sytuacja na rynku lotniczym będzie niepewna. Potrzebne jest wyhamowanie pandemii i zmiana przepisów epidemicznych zarówno w Ukrainie jak i w Polsce wobec podróżujących do nas obywateli Ukrainy – przekonuje Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Ukraińska linia lotnicza SkyUp istnieje od dwóch lat i dotąd funkcjonowała tylko na krajowym rynku. Od przyszłorocznego, letniego rozkładu przewoźnik chce latać do Polski do Gdańska i Modlina. Zaplanował w sumie 60 tras do 21 krajów z Zaporoża, Lwowa, Charkowa i Kijowa.

Trasa z Kijowa do Gdańska będzie obsługiwana przez Boeingi 737-800 NG.

Przewoźnik SkyUp (mat. prasowe)
Przewoźnik SkyUp (mat. prasowe)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: