Znalazł się milion złotych na skwer Pawła Adamowicza w Białymstoku

Władze Białegostoku w przyszłym rok zaplanowały remont skweru, pozostającego w dobrym stanie technicznym i wizualnym za ponad milion złotych – podaje portal ddb24.pl. Ale za to nie byle jakiego skweru – bo imienia samego Pawła Adamowicza, prawdopodobnie najbardziej honorowego obywatela Białegostoku.

Redaktorzy białostockiego portalu sugerują, że skwer może nawet będzie miał wyjątkowe oświetlenie, najlepsze w całym mieście i najbardziej okazałe. Tylko czy w tym złym stanie finansów miasta, jest to naprawdę inwestycja pierwszej potrzeby?

To już piętnasty projekt budżetu miasta, który przedstawiam mieszkańcom Białegostoku. Po raz pierwszy będzie to budżet mniejszy niż wcześniejsze – o 38 mln zł. W przeciwieństwie do poprzednich lat nie mogę powiedzieć, że będzie to budżet proinwestycyjny. Wręcz przeciwnie, to budżet przeżycia – powiedział w połowie listopada tego roku prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Jak podaje portal ddb24.pl ani prezydent Truskolaski, ani jego urzędnicy, nie zdradzili pomysłu na zagospodarowanie skweru. Tak, czy inaczej, jest to już kolejna mało zrozumiała decyzja Tadeusza Truskolaskiego, która nie była konsultowana z mieszkańcami Białegostoku, jak ostatnie wygaszenie oświetlenia różnych obiektów.

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz jest honorowym obywatelem Białegostoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: