Tak zmieniają się bulwary w Malborku nad Nogatem

Trwają prace w ramach zadania inwestycyjnego pn. Zagospodarowanie bulwarów nad rzeką Nogat w Malborku. Wykonawca ma czas do lipca 2022 r.

Projekt składa się z 3 elementów. W pierwszej kolejności realizowane będą bulwary, które odmienią oblicze miasta. Kolejnym zadaniem jest opracowanie dokumentacji na remont ratusza staromiejskiego. Projekt zamknie stworzenie punktu widokowego z rozbudowanym placem zabaw między ul. Parkową a bulwarem.

W ramach zadania wykonano już sanitarny kolektor tłoczny, podbudowę na odcinku od mostu drogowego do przystani pasażerskiej oraz docelową nawierzchnię na odcinku od przystani pasażerskiej do mostu kolejowego.

Inwestycja za 11,4 mln zł

Inwestycja zostanie zakończona w miesiącu lipcu 2022 roku. Wkrótce rozpocznie się drugie zadanie inwestycyjne w ramach wspomnianego projektu, tj. Budowa placu zabaw wraz z punktem widokowym. Obecnie trwa jeszcze procedura przetargowa.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu: „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)”. Na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 w wysokości 6 886 295,43 zł. Całkowity koszt inwestycji nad Nogatem wyniesie 11 389 499,05 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: