Nocne zamknięcie Wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku. Ogromny objazd

W nocy z poniedziałku na wtorek (7-8 grudnia) nie będzie możliwości przejazdu przez Wiadukt Biskupia Górka. Obiekt zostanie całkowicie wyłączony z ruchu w godzinach 22.00 – 5.00. Sugerowany objazd poprowadzony będzie al. Armii Krajowej, al. Havla i Małomiejską. Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością wykonania prób obciążeniowych.

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia prób obciążeniowych istnieje konieczność wyłączenia z ruchu całego obiektu. Nocna akcja polegać będzie na wykonaniu próby statycznej oraz próby dynamicznej obciążenia obiektów taborem samochodów ciężarowych. W trakcie próbnego obciążenia wykonywane będą m.in. pomiary  przemieszczeń pionowych ustrojów nośnych i na  łożyskach ruchomych wiaduktu. Badana będzie także  stabilność podpór. Ostatecznie wyniki z próbnych obciążeń obiektów zostaną porównane z założeniami projektowymi dotyczącymi nośności i dopuszczalnych przemieszczeń elementów nośnych obiektów mostowych. Planowane nocne próby obciążeniowe są konieczne do rozpoczęcia procedury odbiorowej i przybliżą nas do otwarcia ruchu na drugiej nitce wiaduktu.

Planowany objazd (mat. DRMG)
Planowany objazd (mat. DRMG)

Zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka, oznacza również czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Inwestycja jest ostatnim etapem przebudowy Traktu św. Wojciecha,  elementem docelowego układu drogowego w ciągu DK91 dochodzącej do portu morskiego (Nowego Portu) i łączącej Pomorze z południem kraju. Głównym wykonawcą Wiaduktu Biskupia Górka jest firma Budimex S.A., z którą podpisano umowę w marcu 2018 r. Koszt inwestycji to ok.  165 mln złotych. Inwestycja dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Za niedogodności związane z realizacją przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: