Więcej policji w poniedziałek na drodze krajowej nr 22

7 grudnia na drodze krajowej nr 22 pojawi się więcej niż zazwyczaj policjantów czuwających nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Droga wiedzie z Malborka do Chojnic.

Typowo jesienna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na trasie. Niższe temperatury, wilgoć, krótki dzień oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego tworzą niezwykle niebezpieczną mieszankę. Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku.

Należy pamiętać, że droga krajowa nr 22 w większości jest jednojezdniowa. Właśnie na takich drogach dochodzi najczęściej do tragicznych zdarzeń.

Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: