23-latek w Tczewie posługiwał się nie swoim dowodem

Policjanci z Tczewa zatrzymali 23-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o posłużenie się przywłaszczonym dowodem osobistym oraz podrobienie podpisu. Jak ustalili mundurowi, sprawca najpierw przywłaszczył dowód osobisty, a następnie na ten dokument wypożyczył samochód i podrobił podpis właściciela.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że 27 listopada br. na terenie jednej z wypożyczalni samochodów doszło do dwóch przestępstw. Mundurowi ustalili, że sprawca podczas wynajmowania samochodu posłużył się dowodem osobistym innej osoby oraz podrobił podpis właściciela tego dokumentu. Stróże prawa ustalili, że sprawca wcześniej w nieznanych okolicznościach przywłaszczył sobie dowód osobisty, a później wypożyczył samochód i podrobił podpis.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 23-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. Śledczy w miniony piątek przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące posłużenia się przywłaszczonym dowodem osobistym oraz podrobienia podpisu. Teraz losem 23-latka zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ochroniarz miał przy sobie broń. Został zatrzymany przez policję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: