Kurierzy: zwolnijcie nas z opłat za parkowanie przed świętami

Z roku na rok rośnie liczba dostaw do domu od kurierów, a przy tym oczekiwania ze strony klientów są coraz większe. Z drugiej strony jednak rosną opłaty i poszerzany jest czas poboru z postój samochodów. Czy miasto w grudniu zwolni z opłat kurierów? – zastanawia się pan Krzysztof, pracownik firmy przewozowej.

Nie mamy lekko, często każdy kurier ma kilkanaście dostaw w obrębie strefy płatnego parkowania w Gdańsku. Spędzamy na dostawach wtedy nawet do 6 godzin. Czasem, pod niektóre adresy, podjeżdżamy dwukrotnie. Posiadanie opłaty za parkowanie w takim czasie to ogromny wydatek. Część z kurierów ryzykuje opłatą karną i nie wnosi opłat.

Do niedawna nie było problemu, bo strefa płatnego parkowania obowiązywała do godz. 17. Latem podwyższono znacząco opłaty i wydłużono czas płatnego postoju. To jest dla nas ogromne utrudnienie – nie tylko finansowe, ale poszukiwanie parkomatu to też stracony czas.

Miasto pochwaliło się ostatnio, że ma też milionowe zyski. Sądzę, że warto z tej puli przeznaczyć część pieniędzy, by ulżyć kierowcom. Kontrolerzy mogliby odstępować od wręczania kar kurierom po okazaniu listu przewozowego, albo paczki.

Takie zwolnienie sprawdziłoby się szczególnie w grudniu, gdzie mamy mnóstwo dostaw. Czy jest na to szansa?

Krzysztof

O opinie w tej sprawie poprosiliśmy Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: