Rządzący Gdańskiem krytycznie o przejęciu Dziennika Bałtyckiego

Czy przejmowanie kolejnych działalności i skupienie ich w jednym ręku przybliża nas bardziej na wschód czy na zachód? – zastanawia się na Twitterze, Aleksandra Dulkiewicz. Prezydent Gdańska w ten sposób skomentowała przejęcie spółki Polska Presse, do której należy Dziennik Bałtycki, przez PKN Orlen.

PKN Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press. Dzięki transakcji ma zyskać dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy. Pozwoli to wg władz PKN Orlen skutecznie wspierać sprzedaż i rozbudowywać narzędzia big data. Wśród nich jest Dziennik Bałtycki. To kluczowe zasoby w kontekście planowanego rozwoju sieci detalicznej

Czempion narodowy rośnie w siłę, a niezależne media niestety nie…  Czy przejmowanie kolejnych działalności i skupienie ich w jednym ręku przybliża nas bardziej na wschód czy na zachód?  Dodam, że to wszystko za nasze podatników pieniądze… – napisała na Twitterze, Aleksandra Dulkiewicz.

Sprawę skomentował zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Borawski.

Miał być Budapeszt więc będzie Budapeszt. Dziennikarzom, pracownikom a przede wszystkim czytelnikom Dziennik Bałtycki (do których sam należę każdego dnia) – serdecznie współczuję. „Dobra zmiana” przejmuje gazety regionalne m.in. takie tytuły prasowe, jak „Dziennik Bałtycki”, „Gazeta Pomorska”, „Dziennik Zachodni”, „Głos Wielkopolski” czy „Express Ilustrowany” – przekonuje Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska.

Podkreślmy, ze Gdańsk przekazał Dziennikowi Bałtyckiemu ponad 100 tys. zł na reklamy w 2020 r..

2 thoughts on “Rządzący Gdańskiem krytycznie o przejęciu Dziennika Bałtyckiego

  1. Bardzo dobrze. Bo albo Gdańsk jest w Polsce, albo nie. Co wy tam wyprawiacie w tych „wolnych miastach” i „warsiafce”? Przeważnie jesteście przeciw Polsce. I co? Może myślicie, że my na tej „zatęchłej prowincji” was poprzemy? Niedoczekanie. Przejąć „tvn-y” i „gazetę wybiórczą”, onet, sronet i co tam się jeszcze da uratować. Odbudowywać Polskę. Wy raczej jesteście szkodnikami dla Polski.

  2. No własnie, nie życze sobie, żeby za nasze, polskich podatników pieniądze, Niemiec uprawiał antypolską propagandę i wojenkę z polskim rządem i jeszcze na tym zarabiał, pani Dulkiewicz. Zwłaszcza na Pomorzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: