26-letni obywatel Ukrainy zatrzymany za jazdę po pijanemu

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa grozi 26-letniemu kierowcy opla, którego zatrzymali tczewscy policjanci. Mężczyzna podczas badania na zawartość alkoholu w organizmie miał prawie promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali obywatela Ukrainy po tym, jak świadkowie zwrócili uwagę na sposób jego jazdy. Śledczy przedstawili już 26-letniemu mężczyźnie zarzuty, którego losem zajmie się sąd.

6 grudnia br. przed godziną 23.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy opla, który miał poruszać się przez miejscowość Gniszewo. Informacja wpłynęła od innego kierowcy, którego zaniepokoił sposób jazdy właściciela corsy.

Natychmiast w to miejsce zostali wysłani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi w Gniszewie na poboczu drogi zastali zgłaszającego, który podczas rozmowy wskazał im stojącego trochę dalej opla, a przy nim nietrzeźwego kierowcę. Policjanci ustalili również, że chwilę wcześniej kierowca opla bez przyczyny hamował i wjeżdżał na pobocze drogi.

23-latek w Tczewie posługiwał się nie swoim dowodem

Stróże prawa wylegitymowali kierowcę opla corsy, którym okazał się 26-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze od kierowcy wyczuli alkohol, dlatego przebadali alcotestem. Okazało się, że mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 26-latek nie miał przy sobie prawa jazdy. Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, którego doprowadzili do miejscowej komendy.

Śledczy po wytrzeźwieniu 26-latka przesłuchali go i przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa od 5 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: