Akt oskarżenia wobec polityka KO Sławomira Neumanna

Gotowy jest akt oskarżenia przeciwko pomorskiemu politykowi, czyli Sławomirowi Neumanowi. Jak podaje portal niezalezna.pl chodzi o przekroczenie uprawnień przez Neumanna w kontraktowaniu usług przez mazowiecki NFZ. Śledztwo prowadzone jest od 2017 roku.

Akt oskarżenia został skierowany do warszawskiego sądu okręgowego. Chodzi o nieprawidłowości, do których dochodziło przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki i oszustw związanych z ich wykonywaniem.

Sprawa dotyczy lat 2012-2014. Zarzutami objęci zostali między innymi: ówczesny sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Sławomir N. oraz był dyrektor mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu zdrowia Adam T. – powiedział dla niezalezna.pl Tomasz Czułowski, rzecznik prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze.

Mężczyznom tym zarzucono przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w łącznej kwocie 13,5 mln złotych przez prywatny podmiot leczący zaćmę – dodał Tomasz Czułowski.

Dlaczego Jarosław Wałęsa nazwał o. Rydzyka „skur*****em”?

Gdy okazało się, że przywrócenie kontraktu jest niemożliwe, Sławomir Neumann miał zlecić wykonanie interpretacji prawnej. Pozwoliło to na dalsze wykonywanie zabiegów. Teraz osobom zamieszanym w tę sprawę grozi od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: