Deweloper postawi bloki na Stogach. Pierwsza taka inwestycja od wielu lat

Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale na Stogach może przybyć bloków mieszkalnych. Deweloper Robyg chce budować osiedle pn. Młode Stogi. Inwestycja ma być zrealizowana pod koniec 2022 r.

Stogi to dzielnica, którą dotąd deweloperzy omijali szerokim łukiem. Położenie i dojazd nie zachęcał do inwestycji. Przez Martwą Wisłę Stogi graniczą z rafinerią, a z drugiej strony rozbudowuje się port. Do tego dojazd w ostatnich latach był fatalny – wszystko przez zły stan trasy tramwajowej jak i dróg.

Może się to zmienić. Firma Robyg postanowiła zbudować osiedle.

Młode Stogi to cztery trzypiętrowe budynki mieszczące się na gdańskich Stogach położonych nieopodal najszerszej, piaszczystej plaży w Trójmieście. Wokół znajduje się miejski las oraz urokliwe jezioro Pusty Staw. Mieszkania z wydzielonymi ogródkami lub balkonami oraz dużą ilością zieleni, roślinności i ogrodów deszczowych mają być idealnym miejscem do relaksu.

Inwestycja ma być gotowa na jesień 2022 r. Otaczać ją będą ogródki działkowe, ale też realizowane w latach 60 dwukondygnacyjne bloki. 100 metrów od inwestycji znajduje się ropociąg.

Obecnie Stogi to dzielnica, który swój rozkwit miała w czasach 70 ubiegłego wieku. Zabudowana jest głównie blokami z wielkiej płyty.

Widok z góry na Młode Stogi (fot. Robyg)
Widok z góry na Młode Stogi (fot. Robyg)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: