10-metrowe „nowe mieszkania” za ponad 200 tys. zł w Gdańsku

Niektórzy mają większy schowek na miotły lub garderobę. Na rynek trafiły lokale o powierzchni ok. 10 m kw. Oferuje je na terenie dawnego Garnizonu firma Hossa. Cena to ponad 200 tys. zł. 

W ofercie jest m.in. lokal o powierzchni 10,72 m kw. Przeznaczony jest on dla trzech osób. Jego cena wynosi 220 tys. zł netto, ale to nie wszystko, bo trzeba doliczyć 23% VAT (50.600zł) przy zakupie, więc 270.600 zł. Malutki lokal kupujemy zatem za nieco ponad 25 tys. zł za m kw.

To Mikro Lofty

Jak informuje wykonawca lokali, firma Hossa, są to tzw. Mikro lofty zlokalizowane w odrestaurowanym budynku zabytkowym przy ul. Słowackiego 13, w otoczeniu Garnizonu Kultury. Wszystkie lokale w ofercie są gotowe, wykończone i umeblowane, co pozwala rozpocząć użytkowanie natychmiast po odbiorze.

Dostępne są metraże od 10 do 24 mkw. – każdy z lokali obejmuje stanowisko do pracy, łazienkę, aneks kuchenny z AGD oraz miejsce do spania. Zastosowane wyposażenie zapewnia trwałość i wygodę użytkowania. Cechą wyróżniającą mikro lofty są wnętrza o ponadstandardowej wysokości – w części z nich została ona wykorzystana na funkcjonalną antresolę. Budynek wyposażony jest w windę.

Budynek, w którym znajdują się Mikro Lofty (mat. Hossa)
Budynek, w którym znajdują się Mikro Lofty (mat. Hossa)

Kto tam zamieszka?

Takie lokale nadają się głównie tylko na wynajem krótkoterminowy – na to by wyskoczyć na weekend gdzieś, jak potrzeba się tylko przespać i umyć. Najmu krótkoterminowego jak dotąd przez pięć kolejnych lat już nie uświadczymy, bo koronawirus nie zniknie, a turystów nie przybędzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: