TVP Gdańsk wyemituje film dokumentalny pn. „Mała Sycylia”

W sobotę wieczorem szykuje się gratka dla osób, które interesują się losami Gdańska. Lokalny oddział telewizji publicznej wyemituje film dokumentalny pn. „Mała Sycylia”.

Film dokumentalny to pierwsza część Tryptyku Gdańskiego. Materiał pod nazwą: „Mała Sycylia” zostanie wyemitowany 12 grudnia, w sobotę, o godzinie 19-ej po Panoramie w telewizji TVP3.

Autorzy materiału poruszą sprawy polityki mieszkań komunalnych, głośnych sprzedaży w udziałach w spółkach komunalnych i spółkach z o.o. z udziałem gminy miasta Gdańsk.

Ponadto przedstawione zostanie tło powstawania tzw. układu gdańskiego.

Rozmówcami będą dziennikarze: Andrzej Ługin, Maciej Naskręt, Wojciech Surmacz i Marcin Wikło. W filmie dokumentalnym wystąpi też poseł Kacper Płażyński, a także Sunil Ahuja – gdański przedsiębiorca.

W materiale pojawi się też anonimowy były pracownik Saur Neptun Gdańsk i były wiceprezydent miasta Gdańska, Marian Szajna.

Internauci: TVP3 zniknęła z kablówki w Wejherowie. Ujawniano kulisy lokalnej afery

2 thoughts on “TVP Gdańsk wyemituje film dokumentalny pn. „Mała Sycylia”

 1. TRZEBA OPUBLIKOWAĆ PROGRAM O MAFII DZIAŁAJĄCEJ W ŻYCIU POMORZA!
  https://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold >OTRZYMAŁEM ZA TEN „FELIETON RZEKĘ” TYTUŁ PUBLICYSTY -DZIENNIKARZA OBYWATELSKIEGO 2012 ROKU WYDAŁEM ZA GRANICĄ KSIĄŻKĘ O TEJ MAFII – AMBER GOLD POWSTAŁ 11 LAT TEMU I DO DZISIAJ NIE ROZLICZONO AFERY TZW PIRAMIDY FINANSOWEJ W KTÓREJ BYLI ZAMIESZANI PO-LITYCY , PREMIER SYN PREMIERA , P.ADAMOWICZ , SŁAWOMIR NOWAK I 23 INSTYTUCJE POWOŁANE DO OCHRONY PAŃSTWA!
  TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA!- MAM WNIOSEK DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO GDAŃSKA NA PONAD 4 MILIONY ZŁOTYCH DO ODZYSKANIA OD GDAŃSKIEJ MAFII! Jako pomyslodawca rezygnuję z należnych moi za POmysł tantieimów!
  A TERAZ O „NIEWINIĄTKU” SŁAWKU ZEGARMISTRZU, KTÓREMU, KTOŚ [WG KIERWIŃSKIEGO] PODRZUCA PIENIĄDZE W KILKU JEGO TAJNYCH MIESZKANIACH?
  W kolebce PO (Gdańsk) władze lokalne sprzedały za bezcen 3 hektary gruntów w centrum miasta. Miało tam powstać boisko, a będą… osiedle i sklepy
  wpis z dnia 28/07/2015 foto: PlatformaRP (Flickr.com/ CC by SA 2.0)
  • Czy w wylęgarni Józków Bąków (Gdańsk) znowu ktoś zarobi grube miliony uwłaszczając się na publicznym majątku?
  -Niestety wiele na to wskazuje. 10 lat temu władze Gdańska sprzedały działaczom sportowym za symboliczny 1 proc. wartości niemal 3 hektary ziemi w samym centrum miasta (teren był wówczas wyceniony na 4,2 mln zł, a sprzedano go za 42 tys. zł). Warunek transakcji był taki, że nowi właściciele na zakupionym gruncie zbudują pełnowymiarowe boisko piłkarskie z trybunami i będą tam prowadzili „działalność sportową”. Po upływie 10 lat boiska jak nie było, tak nie ma, a „działacze sportowi” wpadli na pomysł wybudowania osiedla mieszkaniowego ze sklepami. By żyło się lepiej! …..
  Władysław Pacewicz
  Mafijną sitwa, połączona z Kastą NADLUDZI prokuratorami sędziami PRL-u Zgnilizny ZDRAD kłamstwa oszczerstwa obelg oczerniania degradacji społecznej niszczenia osobowości człowieka Polaka,przecież to jaskrawy przekręt gdzie prokuratura, służby gdzie oni są chronią swoich zamiast ścigać łotrów zdrajców ! KANALIE ZDRADZIECKIE?

 2. JESTEM OBURZONY I ZDEGUSTOWANY TYM PROGRAMEM JAKO PU LICYSTA DZIĘNNIKARZ OBYWATELSKI 2011 0RAZ 2012 ROKU. TO BYL NIEWIELKI PROCENT WIERZCHOŁKA GÓRY LODOWEJ(1/ 8 GÓRY – JAK MOŻNĄ ZAGŁUSZAĆ NAZWISKA SZEFÓW MAFII TRÓJMIEJSKIEJ ORAZ DEWELOPEROW ) DLA MNIE GDAŃSK TO NIE JEST MAŁE PALERMO – TO JEST DUŻĘ PALERMO! ŚP. P. ADAMOWICZ MIAL 11 MIESZKAŃ ,Z KTORTYCH NIE ROZLICZYL SIĘ PRZEZ 8 LAT! MNIE URZĄ SKARBOWY ŚCIGAL JAKBANDYTĘ ZA 60 GROSZY [ POMYLKA KSIĘGOWEGO) A W PRZYPADKU ADAMOWICZA 8 LAT I OK 10 MILIONÓW ZL – TO BYLO ZA KRÓTKO!• MOJE NAJSZCZERSZE GRATULACJE DLA PANI ADAMOWICZ! WSPANIAŁY POMYSŁ ODZNACZENIA ZA ZAGŁADZANIE LUDZI! ROZUMIEM, ŻE ODZNACZENIE MA BYĆ IM. P.ADAMOWICZA PATRONA „DEWELOPERÓW I SKORUMPOWANYCH” JA BYM DODAŁ JESZCZE MRDAL TW „BOLKA DONOSICIELA” PROPONUJĘ ABY WRĘCZYL JE SENAT IIIRP/ W ASYŚCIE PAD!
  • W BIAŁYMSTOKU OTWARTO SKWER IM P. ADAMOWICZA https://www.facebook.com/permalink.php?id=100013394945343&story_fbid=351347118655117%2F%2F https://www.facebook.com/permalink.php?id=100013394945343&story_fbid=351347118655117%2F%2F%2F/ SUPER ŚP P. ADAMOWICZA RAPSOD
  • A TERAZ O NIEWINIĄTKU SŁAWKA ZEGARMISTRZU KTÓREMU KTOŚ PODRZUCA PIENIĄDZE W KILKU JEGO TAJNYCH MIESZKANIACH? -https://niezalezna.pl/41163-nowy-przekret-w-tuskolandzie-za-system-wart-550-tysiecy-zaplacono-27-milionow?fbclid=IwAR0NFFkFP9j-EcB_QD6t_xzBw4KW6UVVOfBxz4PzUxIw-g4DwLCjXX1fjaA/
  Wspomnienia o naszym ZEGARMISTRZU ŚWIATA KOLOROWYM-AFERA NR 1549 (Z 2700) ZAMIECIONO POD DYWAN I CISZA ZE STRONY MEDIÓW -przekręt w Tuskolandzie: za system wart 550 tysięcy zapłacono… 27 milionów (AFERA NR 1549)
  INFORMACJA / WIADOMOŚĆ / 10.05.2013, godz. 10:46 Kolejne trupy z kolejowej szafy. Wewnętrzny audyt wykazał, że za wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji grupa PKP zapłaciła 27 mln zł, choć mogła…. 550 tys. zł. Sprawa trafiła do CBA – donosi „Puls Biznesu”. – Nieustający koncert szokujących informacji w sprawach transportu trwa – komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS Jerzy Polaczek.
  • Kolejowe spółki przepłaciły aż 50-krotnie na wdrożeniu systemów niezbędnych do otrzymania certyfikatu ISO oraz przygotowaniu tzw. planu ciągłości działania.
  „Puls Biznesu” ustalił, że 10 podmiotów z grupy (m.in. PKP Service, PKP LHS) za usługę zapłaciło w sumie 27 mln zł, a według audytorów, bazujących m.in. na opinii PKP Informatyka, zbiorczy koszt powinien zamknąć się w… 550 tys. zł. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska Marek Nowicki
  Prezes grupy PKP Jakub Karnowski zaznacza, że jednym z celów obecnego zarządu jest wyeliminowanie nieprawidłowości, które narażają spółki grupy na duże straty. „W tym przypadku sprawa okazała się na tyle poważna, że zawiadomiliśmy o nadużyciach organy ścigania” – mówi.
  Zawiadomienie w tej sprawie trafiło 25 kwietnia do CBA.
  To nie pierwsze wyniki audytu wstrząsające PKP – przypomina „Puls Biznesu”, który wcześniej opisał szczegóły trzech innych kontroli ujawniających wiele nieprawidłowości.
  -Także wydatki na promocję i reklamę czy podobne prace zlecane na zewnątrz budzą wątpliwości- mówi portalowi niezalezna.pl poseł Jerzy Polaczek, podając przykład „optymalizacji punktu styku klienta z grupą PKP”, na którą wydatkowano 10 mln zł. -Minister Sławomir Nowak powinien za to wszystko ponieść polityczną odpowiedzialność- dodaje Polaczek. Źródło: Puls Biznesu,niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: