3 miesiące ograniczenia wolności za zniszczenie pomnika Jana Pawła II

Do zdarzenia doszło w grudniu 2018 roku. Wtedy 38-letni Dariusz Cz. dopuścił się zniszczenia pomnika Jana Pawła II, znajdującego się przed parafią pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Skutkiem działań sprawcy był oblany czerwoną substancją, a wokół rozrzucono tablice z wulgarnymi i wzywającymi do nienawiści hasłami.

Pierwotnie Dariuszowi Cz. groziły 2 lata więzienia. Sąd zdecydował się na znacznie łagodniejszy wymiar kary.

Policja w wyniku szeroko zakrojonych działań, w szczególności analizy zabezpieczonych śladów, zapisów z kamery monitoringu, rozmów z okolicznymi mieszkańcami i pracy operacyjnej policjanci ustalili personalia podejrzanego o ten czyn mężczyzny.

Sprawa trafiła do sądu.

Oskarżonemu wymierzona została kara 3 miesięcy ograniczenia wolności oraz 20 godzin pracy społecznych – mówi dla zycziepomorza.pl Sebastian Kucharczyk, oskarżyciel posiłkowy.

Przypomnijmy, że w sprawę zaangażował się również poseł PiS, Kacper Płażyński.

Dzisiaj mogę Państwa poinformować, że sprawa znalazła sądowe rozstrzygnięcie. Dariusz C. został skazany przez Sąd Rejonowy w Starogardzie na 3 miesiące ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych. Wyrok ma więc wymiar symboliczny, ale przede wszystkim o to w tej sprawie chodziło. Musieliśmy pokazać, że nie będziemy przyglądać się bezczynnie agresji i profanacjom. Musieliśmy przypomnieć tym, którym marzy się zniszczenie naszych tradycji, duchowego i kulturowego dziedzictwa, że tu jest Polska i tak łatwo im ta „rewolucja” nie pójdzie – napisał na Facebooku Kacper Płażyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: