Czy w Starogardzie powstała droga do prywatnej posesji z publicznej kasy?

150 tys. zł kosztował remont ulicy Brackiej w Starogardzie Gdańskim. Inwestycje sfinansowano z budżetu miasta. Droga łączy prywatny budynek „Strzelnicy” z drogą krajową nr 22. To wzbudziło wątpliwości radnego PiS w Starogardzie Gdańskim – Sebastiana Kucharczyka. Władze miasta tłumaczą, że z drogi korzystają działkowicze.

Ta ulica prowadzi do starej restauracji ” Strzelnica ” dziś w prywatnych rękach powstaje tam restauracja i hotel – napisał wspomniany radny.

Właścicielem obiektu, o którym mówi radny jest majętny lokalny biznesmen. Posiada on w Starogardzie Gdańskim wiele nieruchomości.

Radny wysłał interpelacje do władz miasta – prezydenta miasta Janusza Stankowiaka. Domagał się wyjaśnień w tej sprawie.

Bliżej do budowy Obwodnicy Starogardu Gdańskiego

Nie ma urzędowej odpowiedzi

Rajca odpowiedzi oficjalnej jeszcze nie dostał, ale sprawę poruszył portal kociewiak.pl. Do kwestii drogi odniosła się rzecznik prasowa prezydenta Starogardu Gdańskiego, Magdalena Dalecka. Niestety wypowiedź nie wyjaśnia zbyt wiele.

 – Decyzję o remoncie podjął zarządca drogi. Uwzględnił w niej to, że mieszkańców ulic: Legionów czy Tuwima być może będą również korzystać z tej drogi, dojeżdżając do ogródków działkowych. Zarówno ul. Legionów, jak i ulica Tuwima przewidziane są do tymczasowego utwardzania dróg płytami YOMB, które realizowane jest przez zarządcę dróg gminnych według określonego planu w oparciu o stosowną uchwałę Rady Miasta- mówi Dalecka.

Rzecznik wyjaśnia, że utwardzenie ul. Legionów wg wstępnych ustaleń tzw. rankingu (do pełnej analizy i aktualizacji rankingu brakuje jeszcze danych odnośnie liczby mieszkańców i prowadzonych działalności wg stanu na koniec 2020r.) zaplanowane jest na przyszły rok, natomiast ul. Tuwima w nieco dalszej perspektywie.

Czekamy na oficjalne pismo do radnego.

W Starogardzie ruszyła winda za 650 tys. zł. Uroczystość otwarcia jak z PRL-u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: