Usiłowanie zabójstwa 87-letniego prezesa Sybiraków w Lęborku

Śledczy z Lęborka wyjaśniają okoliczności usiłowania zabójstwa 87-letniego prezesa Sybiraków Witolda Banie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna został zaatakowany w środę wieczorem w swoim mieszkaniu. Sprawcy ugodzili go nożem i ukradli portfel z pieniędzmi oraz dokumentami. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwie osoby podejrzewane o to przestępstwo. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci intensywnie pracują nad sprawą usiłowania zabójstwa 87-letniego mężczyzny, do którego doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w Lęborku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że sprawcy wtargnęli do mieszkania 87-latka, ugodzili go nożem w klatkę piersiową i zabrali portfel z pieniędzmi oraz dokumentami, jaki mężczyzna miał przy sobie.

Ranny 87-latek to prezes Sybiraków Witold Bania. Przewieziony został do szpitala, jego stan jest poważny, ale stabilny. Pod nadzorem prokuratora śledczy zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym m.in. nóż kuchenny, którym mężczyzna prawdopodobnie został ugodzony.

W tym czasie, równolegle do prowadzonych na miejscu czynności, kryminalni i policjanci z patrolu prowadzili ustalenia i poszukiwania sprawców. W niespełna godzinę od zdarzenia, mundurowi zatrzymali na terenie miasta kobietę podejrzewaną o to usiłowanie zabójstwa.

Kobieta z 4 promilami

W chwili zatrzymania kobieta była pijana, badanie alkotestem wykazało, że miała w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Jeszcze tego samego wieczora kryminalni zatrzymali do sprawy kolejną osobę – mężczyznę, również w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu w organizmie). Funkcjonariusze znaleźli przy nim i zabezpieczyli pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z tego przestępstwa.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu lęborskiego w średnim wieku. Niewykluczone, że usłyszą zarzuty usiłowania zabójstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: