Wieżowiec pn. Trzëgard przy Skwerze Kościuszki. Zobacz wizualizacje

Mógłby mieć 40 pięter, 30 tysięcy m kw. powierzchni i 150 metrów wysokości. Powstała koncepcja budowy wieżowca nazwanego po kaszubsku Trzëgard (Trójmiasto) umyślnie naruszająca zapisy planu zagospodarowania przestrzennego. Chodziło o to, by pokazać jak można jeszcze lepiej wykorzystać teren pod tzw. gdyński Waterfront. Autorem koncepcji jest architekt Marek Mnichowski.

Celem koncepcji jest pokazanie projektowanego wieżowca mieszkalnego jako dominanty w tym rejonie, przyczyniając się do powstania nowego „miasta” Gdyni. Co ciekawe, konstrukcja budynku podzielona jest na trzy główne części, które symbolizują trzy miasta.

Podstawowe dane:
Liczba pięter – 40
Wysokość – 150m
Powierzchnia użytkowa – 30 000 m2.

10-metrowe „nowe mieszkania” za ponad 200 tys. zł w Gdańsku

To tylko koncepcja

Ciekawostką jest to, że powyższa koncepcja ma pokazać, jak można wykorzystać przestrzeń przy Nabrzeżu Prezydenta i Skwerze Kościuszki. Wkomponowanie tam wieżowca jest niemożliwe, bo nie zezwalają na to przepisy planów zagospodarowania przestrzennego Gdyni.

Docelowo w ramach inwestycji Waterfront mają powstać kilkukondygnacyjne budynki o przeznaczeniu mieszkalnym, handlowym i biurowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: