Oddała osocze i dostała karę za parking. Dulkiewicz nie umorzy mandatu

Mieszkanka Tczewa, Wioleta Walkowska, która przeszła koronawirusa, postanowiła oddać osocze w Gdańsku. Niestety jej pobyt w stolicy województwa zakończył się mandatem, bo nie spodziewała się, że wizyta w punkcie krwiodawstwa się przedłuży. Nie pomogła nawet interwencja – próba odwołania się od opłaty karnej – u prezydenta Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz. Dopiero wpis w mediach społecznościowych sprawił, że prezydent zareagowała.

Pani Wioleta Walkowska zamieściła obszerny i emocjonalny wpis w mediach społecznościowych.

Bardzo rozczarowała mnie Pani odpowiedź, że również uważa Pani uważa, że moje wyjaśnienia są bezpodstawne… Myślałam, że Pani jest prawym człowiekiem, który popiera dobre idee i stoi po stronie uczciwości i prawdy, a okazało się, że jest Pani zwykłym urzędnikiem bez serca, dla którego liczą się tylko pieniądze i wszystko jest albo białe, albo czarne…
Myślałam, że trafiłam tylko na jakiegoś pracownika służbistę w Zarządzie Dróg i Zieleni, a widzę, że Pani, ma taki sam nieludzki tok myślenia… przykre… – pisze pani Wioleta.

Kobieta – ozdrowieniec przekonuje, że „człowiek nie ma prawa do żadnych wyjaśnień, żadnych wytłumaczeń nie ma prawa popełnić błędu i naprawić go… i nie chodzi o te 130 lub 200 zł mandatu, chodzi o sam fakt jak się jest traktowanym nawet za dobre intencje, te pieniądze i tak przeznaczyłaby na ratowanie chorych i bezdomnych kotów…”

Jednak za czasów panowania Pana Pawła Adamowicza tak nie było i dlatego ludzie kazali mi się odwołać i byli pewni, że nie będzie problemu i każdy urzędnik zrozumie dlaczego człowiek, wstaje o 5 rano jedzie z Tczewa na godzinę 7 do Gdańska, aby oddać osocze, nie wrzuca pieniędzy do parkometru o 7 godzinie skoro czynny jest dopiero od 9.00 z nadzieją, że zdąży do tego czasu wrócić i jakże byli rozczarowani, ze został ten wniosek uznany jako bezpodstawny, a mi najzwyczajniej w świecie było po prostu przykro… bo przecież za to parkowanie i tak zapłaciłam i nie miałam żadnych złych intencji, aby kogoś naciągnąć lub oszukać!!!

Autorka emocjonalnego posta zauważa, że władze Gdańska mogły sprawdzić, że „zawsze uczciwie za parkowanie w Gdańsku płaci i nigdy na swoim koncie nie miała żadnych mandatów, czy upomnień… Teraz Dulkiewicz połamala jej serce i idee na milion kawałków, bo miała prezydent za Wielkiego człowieka, a teraz w jej oczach i pewnie nie tylko, zrobila się mniejsza niż Jarosław Kaczyński… i zawsze mówi, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a ta sytuacja pokazala jej jakie jest Pani podejście do ludzi…”

Apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza

Kolejna wizyta z dużą opłatą

Kobieta – ozdrowieniec wyjaśnia, że chociaż z Centrum Krwiodastwa mogła uzyskać gotówkę w wysokości 50 zł nie ubiegała się o to. Zwraca się do Dulkiewicz, że przyjechała tu w celu ratowania życia innych ludzi i dania im nadziei na wyzdrowienie… i tej idei będzie się trzymać!

Szanowna Pani Prezydent… Pieniądze to nie wszystko, ale widocznie dla Miasta Gdanska tak… Smutne…

Ostatni raz jadę oddać osocze do Gdańska 18 grudnia i z dumą wrócę do mojej małej Stacji Krwiodawstwa w Tczewie, bo Gdańsk na pewno do końca życia będę bardzo źle wspominać! I niech Pani więcej nie apeluje o oddawanie osocza w Gdańsku, bo szkoda, żeby komuś pozostał taki niesmak jak mi…

Pani Wioleta na koniec dodała: „Życzę Pani Aleksandro Dulkiewicz dużo zdrowia i refleksji nad tym co napisałam, może kiedyś kogoś innego potraktujecie z odrobiną wyrozumiałości oraz empatii i w przyszłości idea, którą kieruję się w życiu, że człowiek dla człowieka powinien być człowiekiem również Pani wejdzie w krew…”

Aleksandra Dulkiewicz ma koronawirusa

Reakcja prezydent po burzy w sieci

Prezydent Gdańska zapewniła panią Wioletę, że osobiście wpłaci za nią karę. Zrobiła to dopiero, gdy rozpętała się burza w sieci.

Obie panie uznały sprawę za zamkniętą, ale niesmak pozostał.

One thought on “Oddała osocze i dostała karę za parking. Dulkiewicz nie umorzy mandatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: