18-latek groził siekierą właścicielowi lokalu gastronomicznego w Tczewie

Policjanci z Tczewa zatrzymali 18-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa usiłowania rozboju oraz groźby karalne. Według ustaleń mundurowych sprawca napadł na 28-letniego pracownika lokalu gastronomicznego i grożąc mu siekierą, chciał ukraść pieniądze. Pokrzywdzony broniąc się, prysnął gazem w sprawcę, który uciekł.

Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że sprawca wychodząc z lokalu, groził śmiercią pracownikowi. Śledczy przedstawili już zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. W sobotę sąd zastosował wobec zatrzymanego 18-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego tymczasowy areszt.

11 grudnia po godzinie 2.00 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie, do którego miało dojść w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani kryminalni, którzy ustalili, że sprawca po wejściu do lokalu zaczął grozić pracownikowi siekierą i zażądał całej gotówki z kasy. Pokrzywdzony mężczyzna broniąc się, prysnął gazem w sprawcę, który uciekł. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że sprawca wychodząc z lokalu, groził śmiercią pracownikowi.

Radny z Malborka tłumaczy się z wpisu o byłym premierze

Wysłani na miejsce policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Natychmiast zaczęli sprawdzać pobliski teren i na jednej z ulic zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego podczas zatrzymania 18-latka znaleźli przy nim siekierę, którą najprawdopodobniej posłużył się podczas przestępstwa.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W minioną sobotę zatrzymany 18-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju oraz gróźb karalnych. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 18-latka trzy miesiące tymczasowego aresztu. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: