28-latek zniszczył bez powodu samochód w Sopocie

Policjanci z Sopotu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rumi, który uszkodził zaparkowany samochód. Sprawca publicznie i bez żadnego powodu kopał w maskę auta powodując liczne wgniecenia karoserii. Podejrzany usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich i chce dobrowolnie poddać się karze.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych. Dyżurny sopockiej komendy po tym, jak otrzymał zgłoszenie, że pewien mężczyzna demoluje zaparkowany samochód, od razu skierował tam patrol policyjny. Chwilę później funkcjonariusze byli już na miejscu i zatrzymali nietrzeźwego 28-latka z Rumi. Alkomat pokazał u niego prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci potwierdzili też, że została uszkodzona maska samochodu renault. W rozmowie mężczyzna tłumaczył się, że wraca właśnie do domu i przed chwilą jakiś obcy mężczyzna kopał w samochód. Jednak mundurowi nie uwierzyli w te wyjaśnienia i zatrzymanego 28-latka przewieźli do sopockiej komendy, a następnie osadzili w policyjnym areszcie.

Straty na 1,5 tys. zł

Na miejscu zdarzenia śledczy wykonali oględziny uszkodzonego samochodu i ustalili świadków zdarzenia. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze nawiązali też kontakt z właścicielem uszkodzonego auta i przyjęli od niego zawiadomienie, a także potrzebny do prowadzonego postępowania wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa.

W weekend na podstawie zgromadzonych dowodów 28-letni sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich, gdzie straty z tytułu zniszczeń wyniosły ok. 1,5 tys. zł. Podejrzany przyznał się do ogłoszonego mu zarzutu i chce dobrowolnie poddać się karze zaproponowanej przez prokuratora w postaci ograniczenia wolności polegającego na nieodpłatnej pracy na cele społeczne, obowiązku naprawienia szkody oraz pokrycia kosztów postępowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: