28-latek zniszczył bez powodu samochód w Sopocie

Policjanci z Sopotu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rumi, który uszkodził zaparkowany samochód. Sprawca publicznie i bez żadnego powodu kopał w maskę auta powodując liczne wgniecenia karoserii. Podejrzany usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich i chce dobrowolnie poddać się karze.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych. Dyżurny sopockiej komendy po tym, jak otrzymał zgłoszenie, że pewien mężczyzna demoluje zaparkowany samochód, od razu skierował tam patrol policyjny. Chwilę później funkcjonariusze byli już na miejscu i zatrzymali nietrzeźwego 28-latka z Rumi. Alkomat pokazał u niego prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci potwierdzili też, że została uszkodzona maska samochodu renault. W rozmowie mężczyzna tłumaczył się, że wraca właśnie do domu i przed chwilą jakiś obcy mężczyzna kopał w samochód. Jednak mundurowi nie uwierzyli w te wyjaśnienia i zatrzymanego 28-latka przewieźli do sopockiej komendy, a następnie osadzili w policyjnym areszcie.

Straty na 1,5 tys. zł

Na miejscu zdarzenia śledczy wykonali oględziny uszkodzonego samochodu i ustalili świadków zdarzenia. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze nawiązali też kontakt z właścicielem uszkodzonego auta i przyjęli od niego zawiadomienie, a także potrzebny do prowadzonego postępowania wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa.

W weekend na podstawie zgromadzonych dowodów 28-letni sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich, gdzie straty z tytułu zniszczeń wyniosły ok. 1,5 tys. zł. Podejrzany przyznał się do ogłoszonego mu zarzutu i chce dobrowolnie poddać się karze zaproponowanej przez prokuratora w postaci ograniczenia wolności polegającego na nieodpłatnej pracy na cele społeczne, obowiązku naprawienia szkody oraz pokrycia kosztów postępowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: