Lęborscy policjanci wyeliminowali trzech pijanych kierowców

W minioną niedzielę lęborscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. Jak się też okazało, jeden z nich nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez okres nie krótszy niż 3 lata.

Odpowiedzialność karną przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu poniosą trzej mężczyźni zatrzymani wczoraj do kontroli przez lęborskich policjantów.

Pierwsza kontrola miała miejsc w Chocielewku (gm. Nowa Wieś Lęborska) około południa. Poddany przez policjantów badaniu alkotestem 52-letni kierowca audi był w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i sporządzili materiały do wniosku o ukaranie. Mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny i zakaz prowadzenia pojazdu przez co najmniej 6 miesięcy.

Kolejnym kierowcą, któremu funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę był 30-latek prowadzący po południu bmw po drogach Charbrowa (gm. Wicko). Sposób jego jazdy wzbudził w policjantach podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali go do kontroli i poddali badaniu alkotestem. Wynik badania wykazał, że 30-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili też, że nie ma on uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień.

Trzeciego nietrzeźwego kierowcę policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego wieczorem w Lęborku na ulicy Gdańskiej. 29-latek jadący samochodem marki Hyundai miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Kierowcy usłyszą teraz zarzuty

Wkrótce policjanci przedstawią sprawcom zarzuty odpowiednio: prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, pomimo braku uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni muszą się też liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką karą finansową.

Mundurowi zaznaczają, że pod żadnym pozorem nie wolno siadać za kierownicą po spożyciu alkoholu. Jazda pod jego wpływem jest obok nadmiernej prędkości jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu może powodować jego podwyższony poziom w organizmie przez cały następny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: