Przebudowa ulicy Elżbietańskiej w centrum Gdańska na ukończeniu

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska pochwaliła się zdjęciem ul. Elżbietańskiej. Widać na nim gotową nawierzchnię z kostki brukowej. Ulica zyskuje klimat.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wykonywany jest remont nawierzchni jezdni i krawężników z wykorzystaniem istniejącej kostki kamiennej. Ponadto przebudowywane są chodniki i zatoka postojowa. Na ulicy pojawi się także nowe, stylizowane oświetlenie uliczne. Wykonawca wyreguluje także istniejącą iluminację świetlną w chodniku. Projekt na podstawie którego realizowane są roboty został uzgodniony z Wojewódzkim Pomorskich Konserwatorem Zabytków.

Inwestycja za 800 tys. zł

Prace na ul. Elżbietańskiej prowadzone są w ramach programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”. Umowę na realizację zadania podpisano z firmą Eurovia Polska S.A. Koszt inwestycji to niecałe 807 tys. złotych. Prace zakończą się w grudniu 2020 r.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Wykonawca zakończył już układanie nawierzchni na pierwszym odcinku i rozpoczął prace na drugim fragmencie ul. Elżbietańskiej. Trwa rozbiórka starej nawierzchni i krawężników.

Otwarcie ulicy już niebawem.

Tak ul Elżbietańska wyglądała przed rozpoczęciem przebudowy. (fot. DRMG)
Tak ul Elżbietańska wyglądała przed rozpoczęciem przebudowy. (fot. DRMG)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: