Wysoka pozycja Politechniki Gdańskiej według resortu edukacji i nauki

Politechnika Gdańska znalazła się na drugim miejscu, po poznańskiej i przed warszawską, wśród najbardziej obleganych uczelni publicznych w Polsce (rekrutacja 2020/2021) Uniwersytet Gdański zajął miejsce 9.

Pośród uczelni niepublicznych, najczęściej wybieranych przez kandydatów, drugie miejsce zajęła Wyższa Szkoła Bankowa z siedzibą w Gdańsku. Najchętniej wybieranym kierunkiem w Polsce nadal jest informatyka, po niej psychologia, podium zamyka zarządzanie – wynika z raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Według resortu w październiku tego roku studia na polskich uczelniach rozpoczęło ponad 428 tysięcy osób. Wśród kandydatów, podobnie jak w poprzednich latach, największą popularnością cieszyła się informatyka. Najtrudniej zaś było się dostać na inżynierię internetu.

Luiza Leszkowska z Politechniki Gdańskiej wyjątkową ekspertką od 5G

Sześciu chętnych na jedno miejsce

Wśród najbardziej obleganych uczelni na pierwszych trzech miejscach w zestawieniu znalazły się politechniki – Poznańska, Gdańska i Warszawska. Na jedno miejsce na tych uczelniach chciało się dostać więcej niż 6 kandydatów. Czwarte miejsce należy do Politechniki Łódzkiej (ponad 5 chętnych na 1 miejsce).

Najczęściej wybieraną przez kandydatów uczelnią była zaś Politechnika Warszawska, na której studiować chciało ponad 45 tysięcy osób. Drugą uczelnią z największą liczbą kandydatów jest Uniwersytet Warszawski – ponad 43 tysiące, a za nim Uniwersytet Jagielloński – ponad 33 tysiące.

Pełna lista wg. Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: