Radni PiS nie poprą gdańskiego budżetu

Na czwartkowej sesji radni Prawa i Sprawiedliwości będą głosować przeciw uchwale budżetowej dla miasta Gdańska. Rajcom nie spodobały się wydatki m.in. na PR, czy działania w Gdańskich Nieruchomościach.

Nie możemy poprzeć projektu budżetu na 2021 rok Wydatki na kontrowersyjne projekty, niepotrzebną promocję władzy czy wprost złe gospodarowanie mieniem miasta to coś z czym nie możemy się zgodzić Gdańsk ma inne priorytetowe potrzeby! – uważa Przemysław Majewski.

Wspomniany radny PiS zwrócił uwagę ponadto na fakt, że miasto zbyt wiele pieniędzy wydaje na działania, które mają zapewnić pozytywny wizerunek rządzących miastem.

Piotr Gierwszewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta z ramienia PiS,  zwrócił uwagę na partnerstwo publiczo-prywtne w zakresie edukacji. Jego zdaniem placówki szkolne wybudowane za pieniądze mieszkańców niesłuszne są przekazywane prywatnym podmiotom. W normalnej sytuacji to właśnie podmioty prywatne powinny realizować inwestycje w edukacje.

Natomiast Joanna Cabaj wytknęła miastu zbędne wydatki na programy z zakresu edukacji seksualnej, czyli m.in. Zdrove Love.

Jaki budżet według miasta?

Będzie miał ponad 4,3 mld zł wydatków i blisko 3,8 mld zł dochodów. Deficyt ma być podobny do ubiegłorocznego – wyniesie ponad pół miliarda złotych. Więcej pieniędzy według władz miasta ma trafić na edukację, drogi i komunikację publiczną. Ale najbardziej, bo o 20 %, wzrosną wydatki miasta na… „Janosikowe”.  Władze miasta nie przedstawiły długu publicznego wyliczonego w budżecie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: