Gdańsk wydał 15 tys. zł na 8 ławek. Mieszkańcy: dlaczego tak drogo?

1875 zł – tyle kosztowała jedna z ośmiu ławek jakie stanęły w dzielnicy Piecki-Migowo. Podobne ławki na aukcjach internetowych są po 500 zł i to z ozdobnymi poręczami. Kosztowne ławki zamówili urzędnicy z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni z pieniędzy przyznanych przez Radę Dzielnicy.

Widząc takie ceny, aż ciśnie się na usta pytanie: ilu szwagrów musiało dorobić?  Niespełna 15 tys. zł kosztowało dostarczenie i ustawienie ośmiu ławek w dzielnicy Piecki-Migowo. Wynika to z wpisu na Facebooku Rady Dzielnicy. Daje to ok. 1875 zł za jedną ławkę. Pieniądze przyznali radni dzielnicy.

Na aukcjach internetowych ławki z ozdobnymi poręczami kosztują ok. 500 zł. Gdyby miasto dokonało tam zakupu starczyłoby na 30 sztuk.

Mieszkańcy w Internecie zaczęli dopytywać: „skąd taka ogromna kwota na zamówienie?”  

Rada Dzielnicy zamawia ławki w GZDiZ przeznaczając na ten cel pewną kwotę. W bieżącym roku było to 17 000 zł z prośbą o jak największą liczbę ławek. Po zakończeniu przetargu dostaliśmy informację, że wystarczy na 8 szt. oraz zwrot pozostałej kwoty 2 066 zł. Nas również nie cieszył fakt, że nie wystarczyło nawet na 10 szt. dlatego podjąłem starania, rozmowy aby GZDiZ zapewnił 2 dodatkowe z odzysku, mało używane, m.in. na Zieleniec Wileńska – wyjaśnia radny dzielnicy Łukasz Świacki.

GZDiZ przyznał mieszkańcom dwie używane ławki. No trzeba przyznać, że mieszkańcy i radni Piecki-Migowo wyszli na interesach z urzędnikami jak „Zabłocki na mydle”.

 

One thought on “Gdańsk wydał 15 tys. zł na 8 ławek. Mieszkańcy: dlaczego tak drogo?

 1. „Kosztowne ławki zamówili urzędnicy z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni z pieniędzy przyznanych przez Radę Dzielnicy.”
  Kto w takim razie wydaje pieniądze? RD czy ZDiZ?

  „Nas również nie cieszył fakt, że nie wystarczyło nawet na 10 szt.”
  Czy aż tak bardzo teraz potrzeba jest montażu ławek? Kilka z nich stoi zaraz obok innych?
  Nie neguję potrzeby ich bycia ale sensownego!

  Niemniej jednak, należy się skłon Panu Radnemu że w ogóle zdziałał ławki z odzysku. Choć tak czy inaczej, nadal nie ma to sensu. Są miejsca w których można lepiej spożytkować 15 tys.

  Miało być dobrze, wyszło jak zawsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: