Podsłuchiwano rozmowy Nowaka z Tuskiem. Nagrania w rękach śledczych

Jak ustaliła „Gazeta Polska” w materiałach ze śledztwa ws. Sławomira Nowaka, które są niejawne, znajdują się nagrania rozmów i wiadomości m.in. z Donaldem Tuskiem, Ewą Kopacz i Rafałem Trzaskowskim, które prowadził dawny minister infrastruktury.

Przypomnijmy, że Sławomir Nowak został zatrzymany przez CBA w lipcu tego roku. Ponadto niemal jednocześnie zatrzymano byłego dowódcę jednostki GROM Dariusza Z. i gdańskiego przedsiębiorcę Jacka P. Wszyscy trzej są podejrzani o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

„Gazeta Polska” nie ujawnia treści tych rozmów. Tygodnik jednak przypomina, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym prowadzi śledztwo, postawiła byłemu ministrowi transportu w rządzie PO-PSL Sławomirowi Nowakowi 11 zarzutów korupcyjnych.

Jednak według „GP” Sławomira Nowaka mają obciążać niejawne materiały i informacje zgromadzone w aktach. Tygodnik ustalił, że znajdują się tam podsłuchane rozmowy i wymiana wiadomości m.in. z byłymi premierami: Donaldem Tuskiem i Ewą Kopacz, a także prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz Cezarym Grabarczykiem, byłym ministrem infrastruktury, a dziś posłem Platformy Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski będzie się tłumaczył policji z wiecu na Pomorzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: