Po pijanemu i na skuterze jeździli po gdańskim molo

Trzej koledzy postanowili rozpocząć dzień w dość niespotykany sposób. W tym celu skorzystali z udogodnienia, jakim jest wynajem jednośladów na minuty. Potem ruszyli na przejażdżkę po molo w gdańskim Brzeźnie. Nie uszło to uwadze operatorów monitoringu, którzy od razu powiadomili policję.

Sobotni bardzo wczesny poranek, 12 grudnia. Operatorzy monitoringu zauważyli młodych mężczyzn jadących we trójkę na skuterze po molo w Brzeźnie. W czasie jazdy palili papierosy i nagrywali film ze swojej przejażdżki. Umiejętności kierującego również pozostawiały wiele do życzenia. Ich zachowanie wskazywało na to, że są pod wpływem alkoholu.  

Pracownicy straży miejskiej o swoich obserwacjach powiadomili dyżurnego komisariatu policji. Patrol zatrzymał mężczyzn na ulicy Jantarowej. Jeden z nich próbował nawet uciekać przed policjantami. Poddał się jednak po kilkunastu metrach przejechanych skuterem po chodniku.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku badanie trzeźwości 21-letniego mężczyzny wykazało, że miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym ukarano go mandatem, natomiast za jazdę motorowerem po użyciu alkoholu, odpowie przed sądem.

18-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: