51-latek jechał skuterem po pijanemu. Miał też zakaz sądowy

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51-letniemu kierowcy, którego zatrzymali policjanci ze Zblewa. Mężczyzna był nietrzeźwy oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 roku. Dodatkowo motorower, którym kierował, nie posiadał ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe.

Policjanci z Posterunku Policji w Zblewie podczas nocnego patrolu zauważyli znanego im z wcześniejszych kontaktów służbowych mieszkańca Kociewia. Mężczyzna kierował motorowerem, a z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że posiada on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Funkcjonariusze zatrzymali motorowerzystę do kontroli drogowej. W czasie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila.

Mundurowi sprawdzili personalia mieszkańca gminy Zblewo w policyjnych kartotekach, gdzie potwierdzili swoje ustalenia. Okazało się, że 51-latek posiada do 2024 roku, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo wyszło na jaw, że motorower, którym się poruszał, nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC oraz ważnego badania technicznego.

Policjanci uniemożliwili kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. O kierowaniu pojazdem mimo braku aktualnej polisy powiadomili ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.

Mężczyzna usłyszy teraz zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: