PiS odrabia straty w poparciu. AGROunia w sondażu

PiS w opublikowanym ostatnim sondażu IBRiS dla portalu Onet notuje wzrost poparcia o 4,3 pkt proc. w stosunku do badania z listopada. Traci m.in. Koalicja Obywatelska. W sondażu pojawia się AGROunia.

Jeśli wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 33 proc. wyborców – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS na zlecenie portalu Onet. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem 22,3 proc. i stratą 2,4 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Na trzecim miejscu uplasował się ruch Szymona Hołowni Polska 2050, na który chce głosować 11 proc. wyborców. To wynik gorszy o 0,3 pkt proc. w porównaniu do listopada.

Wyniki sondażu (mat. zyciepomorza.pl)
Wyniki sondażu (mat. zyciepomorza.pl)

AGROunia w sondażu

Powyżej progu wyborczego znalazła się Lewica (7,1 proc.) i PSL (6,1 proc.). Gdyby wybory odbyły się na początku grudnia, w Sejmie nie znalazłaby się Konfederacja, która ma wynik na poziomie 4,9 proc.

W sondażu uwzględniono także AGROunię – związek rolników skupionych wokół Michała Kołodziejczaka. Cieszy się on poparcie m na poziomie 2 proc., a Onet tłumaczy uwzględnienie go w sondażu rozgłosem po protestach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: