Problemy alkoholowe syna Lecha Wałęsy

48-letni syn Lecha Wałęsy – Sławomir, ma poważne problemy alkoholowe – podaje „Super Express”. Jesienią jego brat, Bogdan, najstarszy z synów byłego prezydenta, wystąpił o skierowanie mężczyzny na przymusowe leczenie. Sprawą ma zająć się Sąd Rejonowy w Toruniu.

W rozmowie z „Super Expressem” Lech Wałęsa wrócił do sprawy swojego syna. Jak przyznał były prezydent, rodzina chce wysłać jego syna na przymusowy odwyk.

Jestem zdecydowany, bo inne środki nie skutkują, choć on jest dość inteligentny. I zapraszam oczywiście mojego syna na święta. Dziecko jest zawsze dziecko niezależnie od tego w jakim stanie jest. Przykro mi bardzo, że nie możemy go wyleczyć, ale może post i modlitwa kiedyś go wyleczą – tłumaczy polityk.

Wałęsa zapewnia także w wywiadzie, że bardzo kocha swojego syna. Jak były prezydent spędzi święta?

Normalnie, w domu, ale w mniejszym gronie przez pandemię. Mam dwie kosy, czyli 77 lat, i muszę ograniczyć spotkania, bo chcę jeszcze parę lat pożyć, żeby wyprowadzić Polskę. Także dzieci zaprosiłem, mam nadzieję, że będą, ale będzie ostrożnie z mojej strony, bez czułości – tłumaczy w „Super Expresie”.

Wyznanie Lecha Wałęsy w sprawie współpracy z SB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: